777 323 465
0
0

Váš nákupní košík je prázdný!

1. Podle umístění

Ložnice

Komoda v ložnici vám nabídne úložný prostor pro ložní prádlo a další textilie. Nemáte-li samostatnou šatnu, uložíte sem i část oblečení. Skříňka by měla ladit s postelí, skříní
a nočními stolky. Menším ložnicím bude slušet úzká a zároveň vyšší komoda. Pokud si nemusíte s prostorem dělat starosti, vybírejte podle vzhledu a požadavků na úložné prostory.

Mezi nejoblíbenější ložnicové komody patří:

Praktická Lima v bílé barvě nebo dezénu dub sonoma
Romantická
Provence skříňka v přírodním stylu

Obývací pokoj

Slaďte skříňku s obývací stěnou a sedací soupravou. Zohledněte materiál, barvu i celkový styl. Ohlídejte si, aby se vám do poliček vešlo vše potřebné od elektroniky až po společenské hry.

Obýváku sluší třeba prostorná
komoda Kora nebo bílá komoda Sallesa s možností krásného LED podsvícení.

Pracovna

Nízká skříňka se hodí do každé pracovny. Schováte v ní korespondenci, faktury, psací potřeby i další nezbytnosti. Do kanceláře se nejlépe hodí tmavší dřevo – třeba oblíbená komoda Montana z imitace tmavého dubu lefkas.

Kovové prvky

Velkou výhodou lamina je nižší cena a jednodušší manipulace díky nižší hmotnosti. Lamino také snadno udržíte v čistotě. Nemá však takovou výdrž a odolnost jako masivní dřevo.

Lamino

Komody ze dřeva a dřevěného masivu vynikají odolností, dlouhou životností a nadčasově elegantním designem. Nevýhodou je vyšší hmotnost i cena a nutnost hlídat ošetření dřeva. Nábytek lakovaný přímo od výrobce bývá odolnější vůči opotřebení, nečistotám, vlhku i vodě. Dřevěná komoda se hodí jak do ložnice, tak do pracovny, obýváku či dětského pokojíčku.

Dřevo

2. Podle materiálu

Nábytek s kovovými prvky se hodí do moderních interiérů v rustikálním či industriálním stylu. Nadchne vás, pokud máte rádi originalitu a zároveň snadnou práci při údržbě.
Při úklidu na kov nepoužívejte drátěnku, hrubou houbičku, bělicí čisticí prostředky, chlór ani abrazivní písek. Kovové rámování stačí otřít navlhčeným hadříkem z mikrovlákna

3. Podle velikosti a účelu

Pokud potřebujete do komody napasovat textil – povlečení, ručníky a přehozy – poohlédněte se po větším kousku bez šuplíků a s neděleným vnitřkem. Získáte tak víc úložného prostoru. Naopak na nádobí potřebujete bytelné poličky, které něco unesou. Na šanony a dokumenty jsou nejlepší zásuvky, nebo poličky. Šuplíky oceníte i na další drobnosti, jako je kosmetika, nebo spodní prádlo.

3 tipy, jak komodu ozdobit

Květiny v květináči nebo váze

Navrch postavte třeba pokojovou rostlinu ve slušivém květináči. Krásně vypadají i čerstvé květiny ve váze ze skla, keramiky, porcelánu nebo ratanu.

Ošatka na ovoce

Horní plochu můžete využít i čistě prakticky. Zkuste třeba misku nebo ošatku na čerstvé ovoce.

Svíčka nebo svícen

Romanticky založené duše si komodu ozdobí pěkným svícnem, který vypadá hezky nejen přes den, ale díky mihotajícímu plamenu i po setmění.